SPOTKANIE AUTORSKIE Z ELIZĄ PIOTROWSKĄ

3 października w bibliotece w Strumieniu odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Panią Elizą Piotrowską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci, poetką, krytykiem sztuki, absolwentką Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.

Autorka napisała kilkadziesiąt książek, ale najbardziej znana jest z przepełnionej radością życia i humorem serii o przygodach cioci Jadzi i jej małej bratanicy (m.in. „Ciocia Jadzia w Rzymie”, „Ciocia Jadzia w Rio”, „Ciocia Jadzia w Transylwanii”). Podczas swej wizyty pani Eliza, która od 2011 r. na stałe mieszka w Brazylii, chętnie opowiadała dzieciom ciekawostki związane z tym krajem, jego mieszkańcami, zwyczajami, unikatowymi zwierzętami, ze spotkaniami z Indianami. Dzieci dowiedziały się jak powstają utwory pani Elizy, kiedy napisała pierwszą książkę oraz kim w rzeczywistości jest tytułowa ciocia Jadzia. Autorka przywiozła ze sobą ogromną lalkę, która jest podobizną cioci Jadzi i zawsze towarzyszy jej podczas spotkań z małymi czytelnikami. Pisarka wyczerpująco odpowiadała na pytania zadane przez uczniów i wysłuchała ich opowieści. Na zakończenie spotkania podpisywała również swoje książki. Bardzo miłym akcentem były pamiątkowe zdjęcia z przesympatyczną panią Elizą.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez MBP w Strumieniu pn. „Do biblioteki jeden krok – podróże z książką do miejsc bliskich i na koniec świata”, który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja Czytelnictwa”.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

×
Czcionka
Kontrast