PREZENTACJA PODRÓŻNICZA “POLSKA TURYSTYCZNA”

24 października w MBP w Strumieniu odbyła się prezentacja podróżnicza pana Piotra Mojżyszka – etnologa, fotografa, podróżnika, autora warsztatów dla dzieci i dorosłych z rozmaitych dziedzin pt. ”Opowiadamy o świecie”. Pan Piotr jak sam pisze – „stara się z etnologiczną wnikliwością patrzeć na świat” i uparcie stawia na podróże, a prowadzone przez niego spotkania powstają z połączenia wiedzy, doświadczeń zdobywanych podczas podróży i pasji do poznawania świata. W wolnym czasie Pan Piotr pisze też etnologiczne teksty m.in dla magazynu „Kontynenty”, „Podróże”.

Opowieść Pana Piotra była bogata w informacje dotyczące sposobu zbierania liści roślin, ich suszenia, fermentacji, przyrządzania z nich zdrowych i odżywczych herbat. Podczas prezentacji podróżnik opowiedział o cennych przyrodniczo obszarach w naszym kraju i pogłębiał wśród zgromadzonych uczestników spotkania zainteresowanie polską przyrodą, którą zawsze zachwycają się zagraniczni turyści przyjeżdżający do naszego kraju.

Zebrani goście mieli okazję spróbować swych sił w tworzeniu własnych mieszanek herbat z udostępnionych przez prowadzącego suszonych kwiatów, liści i owoców, zebranych w rejonie rodzimego Śląska Cieszyńskiego. Spotkanie pełne było inspiracji, a jednocześnie zachęcało do przyjrzenia się własnym nawykom żywieniowym i zwrócenia się w stronę natury, która jest naszym największym bogactwem.

Wydarzenie było częścią projektu realizowanego przez MBP w Strumieniu pn. „Do biblioteki jeden krok – podróże z książką do miejsc bliskich i na koniec świata”, który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja Czytelnictwa”.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

×
Czcionka
Kontrast