PIERWSZA WIZYTA GRUPY JEŻYKÓW

8 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziły najmłodsze dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pruchnej – grupa „Jeżyków”, wraz ze swoją wychowawczynią panią Natalią Majchrzak.

Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek, więc z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem, poznawały różnice między księgarnią, a biblioteką. Liski dowiedziały się czym zajmuje się bibliotekarz, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika, uczyły się jak dbać o książki i zapoznały się z dziecięcym księgozbiorem prucheńskiej biblioteki. Wysłuchały również bajki „Kot w butach”. Później maluszki przystąpiły do tworzenia pamiątkowych,  wiosennych bukietów z maków.