TYDZIEŃ BIBLIOTEK W FILII W ZBYTKOWIE

Z okazji DNI KSIĄŻKI i TYGODNIA BIBLIOTEK filię w Zbytkowie odwiedziły wszystkie grupy przedszkolaków.
Dzieci znają już doskonale na czym polega praca bibliotekarza i działalność biblioteki, ponieważ odwiedzają ją bardzo często, a wiele ma już założoną kartę biblioteczną i regularnie wypożycza książki.
W przedszkolu dzieci omawiały temat związany z Polską i Europą, dlatego przeczytaliśmy legendę o Królu Popielu, warszawskiej syrence oraz Karolince co zwiedziła wszystkie kraje Europy. Podczas wizyty podziwiały również wspaniałą kolekcję kraszanek wielkanocnych wykonanych przez artystki ze Zbytkowa, Pruchnej oraz Drogomyśla. Na święto książki przedszkolaki zrobiły techniką dowolną wspaniałe zakładki, które zostały ocenione i nagrodzone przez jury. Zakładki te będzie można obejrzeć na wystawie w bibliotece.