SUKCES BIBLIOTEKI!

Sukces biblioteki!

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na wykonania cyklu spotkań pt.: „ Do biblioteki jeden krok – podróże z książką do miejsc bliskich i na koniec świata” .

Całkowity koszt zadania 12 915,00 zł.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

W ramach projektu odbędą się:

1. Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem – dziennikarzem telewizyjnym, fotoreporterem, podróżnikiem, autorem książek: “Moje Indie”, “Mój Egipt”, “Planeta według Kreta”.

2. Prelekcja nt. Śląska Cieszyńskiego i “Cieszyńskiego Szlaku Kobiet” z Władysławą Magierą – lokalnym historykiem, autorką cyklu biograficznego o kobietach Śląska Cieszyńskiego pt.: “Cieszyński Szlak Kobiet”, przewodnikiem górskim, beskidzkim; przewodnikiem wycieczek. Prelegentka jest autorką wielu publikacji w lokalnej prasie, laureatką Srebrnej Cieszynianki oraz Złotej Honorowej Odznaki za zasługi dla Województwa Śląskiego, aktywną działaczką Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

3. Warsztaty edukacyjne “Afryka Kazika” dla dzieci przedszkolnych z Piotrem Mojżyszkiem – twórcą autorskich warsztatów etnologicznych “Opowiadamy o świecie”, prowadzonych od 2007 roku (powstałych z połączenia wiedzy, doświadczeń z podróży i pasji do poznawania ludzi i świata).

4.Prezentacja podróżnicza “Polska egzotyczna” z Piotrem Mojżyszkiem – twórcą autorskich warsztatów etnologicznych “Opowiadamy o świecie”.

5.Kreatywne warsztaty edukacyjne z Dominikiem Wieczorkiewiczem – autorem książki “Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię” oraz “Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”. Prowadzący jest edukatorem leśnym i podróżnikiem, który wykorzystuje na zajęciach własne zdjęcia (pokaz multimedialny), rekwizyty przywiezione z podróży po świecie, prowadzi warsztaty wiązania turbanów i mozaiki z piasku.

6. Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci, poetką, autorką serii przewodników po miastach i miejscach oraz “Książeczki wycieczki po miastach i miasteczkach”.

7. Spotkanie autorskie w formie stand up’u podróżniczego ze Stefanem Czernieckim – podróżnikiem, dziennikarzem, fotoreporterem, autorem książek: “Dalej od Buenos”, “Cisza”, “Po drugiej stronie”. Występ stanowi opowieść o przygodach, przeżyciach autora podczas wypraw w odległe zakątki globu i połączony jest z pokazem zdjęć i filmów. Autor popularyzuje ideę egzotycznych podróży eksploracyjnych.

8. Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci przedszkolnych, przeprowadzone przez bibliotekarzy – będą to spotkania poprzedzające warsztaty edukacyjne “Afryka Kazika” z P. Mojżyszkiem, w trakcie których dzieci m.in. zapoznają się z wybranymi fragmentami książki autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt. “Afryka Kazika”.