“PISANKA KREATYWNIE”

Wernisaż wystawy “Pisanka kreatywnie” w zbytkowskiej bibliotece.

W dniu 7 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu filia w Zbytkowie oraz KGW Zbytków wspólnie zorganizowały wystawę pisanek wykonanych przez dzieci z miejscowego przedszkola oraz mieszkanki Zbytkowa. Uczestników wernisażu przywitały Panie Katarzyna Mazgaj oraz Anna Pieczka. Wystawione pisanki wykonane zostały przez 44 uczestników na potrzeby konkursu „Pisanka kreatywnie”, który w ubiegłym roku zorganizowało KGW w Zbytkowie. Czas wystawy zbiega się z okresem zbliżających się Świąt Wielkanocnych, których jednym z ważniejszych symboli jest właśnie jajko, dzięki czemu wprowadzi ona czytelników w radosny świąteczny nastrój. Licznie zebrani uczestnicy wernisażu oprócz oka cieszyli również podniebienie, bowiem na stole z przekąskami widniały rogaliki, składane ciasteczka, upieczone przez członkinie koła wraz z dziećmi oraz kanapki z jajkiem. Wystawa “Pisanka kreatywnie” czynna jest w dniach 07-29.04.2022 r. w godzinach pracy biblioteki.