POZNAJ ZNAJDĘ JONES I JEJ TAJEMNICĘ.

W świat „książkowego emporium” zaproszeni zostali trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu. 10 maja dzieci tłumnie przybyły do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strumieniu by poznać losy Znajdy Jones – bohaterki książki Sylvii Bishop pt. „Panna Jones i książkowe emporium”. Po uroczystym przywitaniu, poczęstunku (lemoniada – ulubiony napój Montgomery`ego – jednego z bohaterów książki)) i wysłuchaniu fragmentów tekstu, uczniowie próbowali rozgryźć zagadkę, czym jest tytułowe „emporium”. Do poznania terminu przydała się sala słowników – tam uczniowie poznali różne rodzaje słowników, ich budowę i na podstawie wybranych haseł z powieści Sylvii Bishop, nauczyły się sposobu korzystania z leksykonów. Nie tylko słowniki były bohaterami warsztatów. Ponadto trzecioklasiście zaznajomili się z księgozbiorem biblioteki, zasadami klasyfikowania książek oraz nauczyli się sposobu szukania wybranych pozycji. By poznać inne „domy książek” dzieci zobaczyły zdjęcia największych i najbardziej popularnych bibliotek świata. Na koniec spotkania wykonały prace plastyczne – „książkowe emporia” widziane własnymi oczami.

157 myśli na temat “POZNAJ ZNAJDĘ JONES I JEJ TAJEMNICĘ.