PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT. “DWIE DOROTKI” – PRUCHNA

21 maja sala widowiskowa w Pruchnej zamieniła się w widownię teatralną za sprawą przedstawienia w wykonaniu zaproszonych przez bibliotekę aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Uczniowie klas I-III z Zespołu Szkół oraz sześciolatki z Przedszkola Niepublicznego „Kubusiowa Kraina” obejrzały adaptację baśni Janiny Porazińskiej pt. ”Dwie Dorotki”. Fabuła opowiadała barwną historię dwóch dziewczyn – skromnej, uczynnej i dobrej Dorotki oraz rozpieszczonej i leniwej Doris. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem śledziły losy bohaterek, a przedstawienie miało charakter interaktywny. Dzieci wspólnie z aktorkami występowały na scenie, m.in pomagały Dorotce wyjmować bochenki chleba z pieca, zrywać jabłka z jabłoni, sprzątać dom. Odpowiadały też chętnie na zadawane ze sceny pytania bohaterek. Sztuka pokazała najmłodszym, że człowiek dobry, pracowity i życzliwy w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może zostać szczodrze wynagrodzony przez los i była też świetną lekcją dobrego zachowania. Dzieci gromkimi brawami podziękowały artystkom za wspólną zabawę i mile spędzony czas.

485 myśli na temat “PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT. “DWIE DOROTKI” – PRUCHNA