WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniach 6 i 7 listopada naszą bibliotekę odwiedziły grupy średniaków i starszaków z Przedszkola Publicznego w Pruchnej. Z okazji zbliżających się obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przybliżyliśmy genezę tego święta i poznaliśmy legendę o powstaniu naszego państwa, z której wywodzi się symbol orła białego. Dzieci wspólnymi siłami starały się ułożyć kolejność poszczególnych wydarzeń w postaci obrazków, przedstawiających bohaterów, miejsca i przedmioty wspomniane w czytanej legendzie. W dalszej części zajęć przedszkolaki zapoznały się z dostępną w bibliotece literaturą i grami planszowymi dotyczącymi Polski (jej historii, zabytków, walorów przyrodniczych, obyczajów, kuchni). Czytaliśmy wiersze o Polsce. Nie zabrakło także zabawy ruchowej, podczas której dzieci starały się utrzymać w powietrzu piórka “białego orła”.

410 myśli na temat “WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI