WARSZTATY EDUKACYJNE “AFRYKA KAZIKA” DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniach 25-28 października przedszkolaki z Drogomyśla, Pruchnej, Strumienia i Zbytkowa wzięły udział w warsztatach etnologicznych prowadzonych przez Państwo Annę i Piotra Mojżyszków pt. „Afryka Kazika”. Warsztaty były inspirowane osobą Kazimierza Nowaka – niezwykłego, polskiego podróżnika, który w latach 30-tych XX wieku przejechał całą Afrykę na rowerze, a zajęło mu to 5 lat.

Prowadzący zabrali najmłodszych w fascynującą podróż po Afryce, snuli opowieści o przygodach i odwadze Kazika, o przyrodzie i zwierzętach afrykańskich. W trakcie warsztatów dzieci mogły rozwijać swoje zmysły słuchu, smaku i węchu poprzez oglądanie zdjęć z Afryki, minerałów, słuchanie odgłosów zwierząt czy też wypicie berberyjskiej herbaty, bez której mieszkańcy północnej Afryki nie wyobrażają sobie życia. Podróżnicy starali się zaszczepić w dzieciach tolerancję wobec ludności afrykańskiej i ich kultury. Dzieci miały możliwość zapoznania z mapą kontynentu afrykańskiego, jak też rozwijania swoich zdolności manualnych, bo każde z nich samodzielnie nalewało afrykańską herbatę i piło z oryginalnych naczyń, przywiezionych z podróży.

Wydarzenie było częścią projektu realizowanego przez MBP w Strumieniu pn. „Do biblioteki jeden krok – podróże z książką do miejsc bliskich i na koniec świata”, który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja Czytelnictwa”.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

×
Czcionka
Kontrast