WARSZTATY EDUKACYJNE Z PANEM DOMINIKIEM WIECZORKIEWICZEM

26 września w bibliotece w Strumieniu odbyły się warsztaty edukacyjne -„Hulajnogą przez Piaskowe Królestwo” z panem Dominikiem Wieczorkiewiczem – entuzjastą jazdy hulajnogą, leśnikiem, edukatorem przyrodniczym, autorem bloga: Hulaj Krysiu oraz książek o tematyce podróżniczej dla dzieci i młodzieży pt.: „Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię” oraz „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”.

Podczas spotkania pan Dominik opowiedział o swoich przygodach podczas wypraw na Półwysep Arabski. Na miejsce docierał samolotem, natomiast będąc u celu podróży przemieszczał się hulajnogą. Takie podróże nie należą do łatwych, wiążą się z licznymi wymaganiami wobec podróżnika i potrzebą współdziałania z lokalną społecznością, która stanowi klucz do zawierania ciekawych przyjaźni. Młodzież miała możliwość obejrzeć zdjęcia z dalekich zakątków świata – gór i pustyń Omanu, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Opowieść Pana Dominika była pełna informacji kulturowych, historycznych jak również relacji o spotkanych podczas wypraw ludziach. Autor zachęcał do podróżowania, poznawania nowych kultur. W dalszej części warsztatów zebrana młodzież mogła spróbować swych sił w wiązaniu prawdziwych turbanów i burek oraz tworzeniu mozaiki z piasku w szklanych butelkach.

Wydarzenie było częścią projektu realizowanego przez MBP w Strumieniu pn. „Do biblioteki jeden krok –-  podróże z książką do miejsc bliskich i na koniec świata”, który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja Czytelnictwa”.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.