DZIEŃ MARCHEWKI – ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 1 kwietnia świętowaliśmy w naszej bibliotece Dzień Marchewki. Na zajęcia przybyły grupy maluszków i średniaków z miejscowego Przedszkola Publicznego. Przy okazji spotkania zgłębiliśmy wiedzę na temat tego pysznego warzywa, które prawdopodobnie pochodzi z Chin. Dzieci dowiedziały się jak jest zbudowana marchewka, jakie cenne dla zdrowia  witaminy się w niej kryją i co można z niej zrobić. Wspólnie przeczytaliśmy opowiadanie K. Hudson pt. ”Za dużo marchewek” oraz jedną z przygód Kici Koci – „Witaminowe przyjęcie”.  Do szukania marchewek w bibliotece zaangażowały się wszystkie dzieci. Kolejnym punktem zabawy było liczenie, grupowanie i porównywanie marchewek. Na koniec spotkania przedszkolaki wykonały prace plastyczne z marchewką w roli głównej i zaznajomiły się z literaturą dostępną dla nich w naszej bibliotece.

419 myśli na temat “DZIEŃ MARCHEWKI – ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW