MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki „Mała książka – Wielki Człowiek” skierowanego do dzieci w wieku 3 lat i ich rodziców. Już od września podczas  realizacji projektu każdy trzy latek otrzyma:  „Kartę Małego Czytelnika” wraz z naklejkami oraz książki „Pierwsze wiersze dla…” wraz z broszurą i wyprawką czytelniczą dla uczestnika programu. Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę na Kartę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także wspólnych z rodzicami przygód z książką.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa
Narodowego.