O NIEPODLEGŁOŚCI W BIBLIOTECE

Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do naszej biblioteki zawitały 3 grupy przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pruchnej. Dzieci poznały historię swojej miejscowości. Rozmawialiśmy o tym, czym jest Polska, patriotyzm, mała ojczyzna i co to znaczy być Polakiem. Dzieci zapoznały się z symbolami Polski: flagą, godłem, hymnem. Wykorzystaliśmy tekst legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, z którego dzieci dowiedziały się dlaczego to wizerunek orła jest w godle Polski. Wspólnie przeglądaliśmy książki, broszury o Pruchnej, legendy polskie. Czytaliśmy też wiersze patriotyczne i fragmenty poezji Emilii Michalskiej – poetki ludowej z Pruchnej. Dzieci otrzymały herb Pruchnej do pokolorowania. Później zadaniem przedszkolaczków było narysowanie osób, miejsc, rzeczy, które kojarzą się im z Polską, z czym też świetnie sobie poradziły.

Celem zajęć było przede wszystkim kształtowanie w dzieciach poczucia przynależności do własnego kraju, regionu i swojej małej ojczyzny.

nowe4nowe3nowe2nowe1

194 myśli na temat “O NIEPODLEGŁOŚCI W BIBLIOTECE